Kondisyon Bisikleti ile Kilo Verilirmi ?

Kondisyon Bisikleti ile Kilo Verilirmi ?

Bisiklet sürmek zayıflatır mı sorusu hepimizin zayıflamak için yöntemler aradığımızda aklımıza gelen bir sorudur. Özellikle zevkli ve eğlenceli zayıflama yolları araştırılırken bisiklet sürerek zayıflama olanağı bir çoğumuzun gönlünü cezbeder. Bisiklet sürmek gerçekten büyük oranda kalori harcatan ve yoğun efor gerektiren bir kardiyo egzersizi dir. Bisiklet süren kişilerin kalp damar ve dolaşım sistemi sağlığı oldukça tatminkar olmaktadır. Bu nedenle bisiklet sürerek zayıflamak sizlere 2 yönlü bir olumlu etki yapacaktır.

Bir yönden bisiklet sürmenin kardiyo egzersizi olarak sağlığa faydaları söz konusudur. Bisiklet süren kişilerin kondisyonları yürüyüş yapanlara göre daha sağlam olduğu bilim adamlarınca da araştırılmış ve sonuçlandırılmıştır.

Bisiklet Sürme Zayıflatırmı

Bisiklet sürmenin diğer bir faydası da aşırı kalori harcatmasıdır. Vücut bu denli yoğun bir zayıflama egzersizi ile karşı karşıya kaldığında ister istemez bölgesel yağları yakmaya ve eritmeye başlamaktadır. Bölgesel zayıflama nın en doğal yollarından birisi de hiç şüphesiz bisiklet sürmektir. Bisiklet süren bir insan orta şiddetteki bir tempoda yaklaşık olarak saate 550 kalori harcamaktadır. Haftasonları 3 saatlik bir biisklet turu ile neredeyse 1 günlük kalori yakımımıza denk düşecek kadar enerji harcamış oluyoruz. Her hafta 3 saat bisiklet kullanan birisi 6 ayda 5 kilo zayıflayabilir. Hem de hiç bir diyet veya zayıflama ilacı, zayıflama hapı kullanmaksızın…

Spor Bisikleti olarakta adlandırılan kondisyon bisikletlerini Dikey Kondisyon Bisikletleri , Yatay Kondisyon Bisikletleri ve Eliptik Kondisyon Bisikletleri olmak üzere üç ana gruba ayırabiliriz..

Kondisyon bisikleti forma girmek için doğru bir alettir.

Özellikle diğerler aletler arasında forma girmeyi daha hızlı bir şekilde sağlar. Kondisyon bisikleti ile kardiyovasküler olarak forma girebiliriz. Yeni başlayanlar için bacağın ve vücüdün forma girmesi rahatlıkla gözlenebilir.

Ancak daha sonraki aşamalarda kondisyon bisikleti tek başına yeterli kalmayacaktır. Çünkü vucüt aynı egzersize alıştığı için ilerlemeyi veya forma girme sürecini yavaşlatıcaktır. Bu duruma “plato” denir.

Bu durumda devreye ağırlıkla yapılan kuvvet ve dayanıklılık çalışmaları girer.Alacağınız Dambıl Setleri ve Pilates Aletleri ile düzenli egzersizlerinize devam ederek hem kondisyonunuzu koruyabilir hem zayıflamaya devam ederek sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

 

En Çok Satılan Kondisyon Bisikletleri

Hattrick SP-5000 Eliptik Bisiklet
586,00 KDV Dahil
469,00 TL

Dynamic R-210N Eliptik Bisiklet
415,00 KDV Dahil
290,00 TL

Altis MH-650 Eliptical Kondisyon Bisikleti
489,00 KDV Dahil
489,00 TL

Voit Oxycycle Kondisyon Bisikleti
499,00 KDV Dahil
399,00 TL

Dynamic R10 Dijital Göstergeli Kondisyon Bisikleti
155,00 KDV Dahil
109,00 TL

Dynamic  390 Kondisyon  Bisikleti
352,00 KDV Dahil
299,00 TL